Vzhľadom na bezprecedentný vývoj v slovenskej spoločnosti za posledných pár dní, kde boli zavraždení dvaja mladí ľudia pravdepodobne kvôli práci jedného z nich – investigatívneho novinára Jána Kuciaka, a taktiež vzhľadom na udalosti a informácie ktoré sa dostali na verejnosť, si pokladá OZ PRIMA za povinnosť reagovať na túto situáciu.


Naša organizácia tento rok oslavuje 20 výročie od svojho vzniku a od úplného začiatku sme obhajovali právo na slobodu slova, demokratické princípy a ochranu spoločnosti ako takej. 
Udalosti a informácie z posledných dní nás veľmi znepokojili a preto verejne deklarujeme naše stanovisko.

OZ PRIMA stojí za demokratickými princípmi Slovenskej republiky, za slobodou žurnalistiky a slobodou slova a kategoricky odmieta akékoľvek porušovanie ľudských práv. Preto sme sa rozhodli, že verejne podporíme spolu s ďalšími organizáciami, osobnosťami verejného života, predstaviteľmi masmédií či vysokými školami iniciatívu „Postavme sa za slušné Slovensko“. Dnes, 9. marca 2018  sa bude na námestí SNP v Bratislave ako aj v mnohých iných mestách na Slovensku a po celom svete konať verejné zhromaždenie ľudí, ktorí nesúhlasia s tým, kam sa momentálne uberá Slovenská republika. Zúčastnení tiež budú požadovať:
– dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov,

– novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin.

S týmto sa plne stotožňujeme a vyslovujeme iniciatíve našu podporu.
„Sloboda, to je právo robiť to, čo dovoľujú zákony.“ (Charles de Montesquieu)
…. a zákony Slovenskej republiky nám dávajú právo zhromažďovať sa a protestovať a tak vyjadriť svoj názor. Preto tých, čo ešte nie sú rozhodnutí vyzývame k tomu, aby sa k nám pripojili dnes o 17hod.
Nastal čas na zmenu!
Martin, OZ Prima