Zima je pre väčšinu mimovládnych organizácií pracujúcich s ľuďmi bez domova veľmi náročným obdobím, kedy sa snažíme pohotovo a efektívne reagovať na potreby ľudí žijúcich na ulici. Útulky a noclahárne v meste Bratislava žiaľ rok čo rok nie sú schopné zabezpečiť taký počet lôžok na prespanie a prebývanie, po akom je dopyt a akútna potreba počas dlhých zimných mesiacov. Mnoho ľudí prebýva počas zimy na ulici, pod mostami, v opustených starých budovách. Tento rok sme sa rozhodli pomôcť ľuďom bez domova tou najjednoduchšou formou a priamou pomocou v teréne akou je to len možné – rozhodli sme sa priniesť do ulíc trošku tepla…

Občianske združenie Prima vyhlasuje 31. decembra 2018 kampaň DARUJ SPACÁK. Cieľom kampane je upozorniť na problémy spojené so životom na ulici a zároveň na spomínanú ulicu vniesť trochu tepla. Ak máte doma nepotrebný spacák, deku alebo izotermickú fóliu a radi by ste prispeli teplom do bratislavských ulíc, darujte spomínané spacáky a deky na dobrú vec, DARUJ SPACÁK.

 

Ako na to? Dokedy môžete spacáky darovať? Komu a kam zavolať?

Pozorne sledujte informácie na našom Facebookovom funpage o nových odberných miestach, sledujte Instagram  #darujspacak #primaoz, v kalendári si poznačte 31. január ktorý je posledným dňom kampane, a najmä nám zavolajte alebo prezvoňte na telefónne číslo 0948 068 762 alebo 0948 620 251 a dohodneme si miesto a čas vyzdvihnutia / donesenia spacáku/deky/izotermickej fólie.

 

Za každý jeden dobrý skutok prispenia k teplu v bratislavských uliciach ĎAKUJEME.