Európsky testovací týždeň sa obvykle organizuje v novembri, niekoľko týždňov pred 1. decembrom, ktorý je Svetovým dňom boja proti HIV/AIDS. Tento rok sa iniciatíva za celoeurópske testovanie a prevenciu šírenia Hepatitídy a HIV rozhodla, že odštartuje svoj pilotný projekt, Európsky testovací týždeň – jar 2018, a to v trvaní od dnes, 18. mája až do budúceho piatku 25. mája.

OZ Prima sa samozrejme k tomuto pilotnému projektu pridala medzi prvými a keďže chceme prispieť aj my k osvete v oblasti prevencie šírenia spomínanej Hepatitídy a HIV, rozhodli sme sa pre malú zmenu počas celého týždňa – prinášame testovanie do terénu, na ulicu. Kvôli pohodliu ale aj nedostatku miesta už niekoľko mesiacov prebieha testovanie výlučne v našom Kontaktnom centre na Kopčianskej ulici, no mnohí z našich klientov, ktorých stretávame v teréne sa z viacerých dôvodov do Kontaktného centra otestovať väčšinou neprídu. Kedže ako jedny z mála ponúkame možnosť anonymného testovania,  je dobré ho priblížiť všetkým. Náš zdravotný brat Andrej, ktorý vykonáva testovanie bude účastný na oboch službách v teréne – v pondelok aj vo štvrtok – a okrem testovania ponúkne našim klientom aj odborné poradenstvo v spomínanej oblasti. Na celej akcii sa s nami podieľa aj Občianske združenie Dom Svetla Slovensko, ktoré nám poskytlo svoje prevenčné balíčky obsahujúce kondóm, lubrikant a užitočné kontakty.

Viac o Európskom testovacom týždni – jar 2018 sa dozviete na: http://www.testingweek.eu/

V prípade, že sa chcete dozvedieť viac o našich kolegoch z OZ DSS navštívte ich web: http://www.domsvetlaslovensko.sk/

O priebehu celej akcie a testovaní v teréne vás budeme informovať prostredníctvom nášho Facebooku, môžeme sa tešiť na info a fotografie od kolegov z terénu!

OZ Prima